-
Google

Заявление Николаевской областной организации Национального союза журналистов УкраиныЗаява Миколаївської обласної організації Національної спілки журналістів України

Останнім часом занепокоєння журналістів миколаївських ЗМІ викликає ситуація, що склалася навколо обласної газети «Рідне Прибужжя». Є підстави стверджувати, що на колектив редакції посилюється чиновницький тиск, спостерігається елементи цензури, вчиняються дії, що дестабілізують фінансове становище видання.

Бюро обласної організації НСЖУ на своєму засіданні від 25 червня 2007 розглянуло ситуацію щодо тиску на ЗМІ і дійшло висновку, що на превеликий жаль, організаторами наступу на газету виступають керівники обласної ради.

Т.В.Демченко, за повідомленнями працівників редакції, вступила у відкритий конфлікт з трудовим колективом цього популярного видання, намагається звільнити редактора Тетяну Одинцову, яка багато зробила для становлення «Рідного Прибужжя». Бюро обласної організації з тривогою розцінює це як наступ на свободу слова, Порушення закону «Про друковані засоби масової інформації (Пресу) в Україні». Що встановлює державні гарантії свободи змін відповідно до Конституції України.

Особливо турбує те, що даний випадок тиску на пресу не поодинокий. Так, минулого місяця редакція вже іншої обласної газети – «Николаевский бизнес» – не змогла опублікувати матеріал у запланованому номері (його просто довелося зняти), через те, що в ньому йшлося про конфлікт навколо бізнесу сім’ї Демченків. Матеріал лише готувався до друку, а Голова обласної Ради вже чітко дала зрозуміти головному редактору газети, що вона не задоволена втручанням преси. Колектив редакції газети «Николаевский бизнес» розцінив цей факт як тиск на ЗМІ, і поставив цілком логічне запитання: «Чи можлива в нашій області свобода слова, якщо голова обласної ради так негативно реагує на виступи преси?».

Вихорі політичних протистоянь, напередодні виборів журналісти мають особливо відповідально ставитися до своїх професійних обов’язків – чесно та неупереджено інформувати суспільство про події, Що відбуваються. Чи можуть вони це зробити в умовах тиску та цензури.

Обласна організація Національної спілки журналістів України занепокоєна посяганнями на свободу слова, які мали місце останнім часом. Сподіваємось, що громадськість, журналісти, депутати всіх рівнів не дозволять посадовим особам запровадити цензуру в ЗМІ. Свобода слова – велике завоювання демократії, яке всі ми повинні захищати що дня.

Голова обласної організації НСЖУ М. С. Стеценко

Поделиться:
 

Пожалуйста не вводите ссылки и html код. Ограничение знаков.


 
[19.09 13:39]  
Жестокий нигерийский бокс Дамбе. ФОТО

[19.09 13:31]  
Как избавиться от осенней депрессии без лекарств: совет эксперта

[19.09 13:21]  
Спокойствию конец: семеро щенков-непосед окружили отдыхающую кошку. ВИДЕО

[19.09 13:10]  
Гуляющие в индийском городе львы попали на камеру. ВИДЕО

[19.09 13:00]  
Специальная медицинская Волга. ФОТО

[19.09 12:48]  
Тина Кароль развеселила сеть забавным снимком с MARUV. ФОТО

[19.09 12:41]  
Кошка прославилась, с легкостью успокоив плачущего малыша. ВИДЕО

[19.09 12:39]  
Новый забавный тренд: модные сапоги для любителей пива. ФОТО

[19.09 12:22]  
15 первых плакатов известных фирм. ФОТО